Jubileumsauksjonen 1814-2014, del 2

Auksjon mandag 1. desember 2014 kl 19:00

Nupen, Kjell (1955-2014)
Pyramideskisser I

Olje på lerret
29x73
Signert nede t.h.: K Nupen Påtegnet "Pyramideskisse" tre steder, nede t.v. og t.h. og oppe på midten.

Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: "Pyramideskisser I 1981/83. K. Nupen".

UTSTILT:

Lillehammer kunstmuseum 25.03.-07.05.2000, kat.nr. 6 med tittel: "Lite tredelt bilde".

Auksjonert mandag 1. desember 2014 kl 19:00

Vurdering

Maleriet er avbildet i Paal-Helge Haugen: «Kjell Nupen. Ei linje», utstillingskatalog «Kjell Nupen Emblem» Henie Onstad Kunstsenter Høvikodden og Rogaland Kunstmuseum 1995/96, avbildet s. 42.