Jubileumsauksjonen 1814-2014, del 2

Auksjon mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Sørensen, Henrik (1882-1962)
Mot høst, Vinje 1954

Olje på lerret
81x101
Signert og datert nede t.h.: HS 54

Signert, påtegnet med tittel og datert av kunstneren på baksiden av lerretet: "Mot höst 1953 Vinje Henrik Sörensen". Beskrivelse av motivet poetisk formulert på et papirark med dedikasjon av kunstneren, signert og datert: "Henrik Sörensen 28 mai 1954", medfølger innrammet.

Auksjonert mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Vurdering

Tilslag NOK 21 000