Sørensen, Henrik(1882-1962)
Mot høst, Vinje 1954
Olje på lerret
81x101
Signert og datert nede t.h.: HS 54
Signert, påtegnet med tittel og datert av kunstneren på baksiden av lerretet: "Mot höst 1953 Vinje Henrik Sörensen". Beskrivelse av motivet poetisk formulert på et papirark med dedikasjon av kunstneren, signert og datert: "Henrik Sörensen 28 mai 1954", medfølger innrammet.
Vurdering
Auksjonert mandag 8. desember 2014 kl 19:00
Tilslag NOK 21 000