Jubileumsauksjonen 1814-2014, del 2

Auksjon mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Johnson, Kaare Espolin (1907-1994)
Fylgje1961

Litografi
47x64,5
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson - 1961

Nummerert og påtegnet nede t.v.: 97/100 "Vårnatt". Påtegnet nede på arket: "Hjertlig hilsen til dig og din kone fra Ba og Espolin!". "Hör Broder, hvor langt er til Dag?". ("Nordlands Trompet" av Petter Dass.).

Auksjonert mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Vurdering

Tilslag NOK 44 000