Jubileumsauksjonen 1814-2014, del 2

Auksjon mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Johnson, Kaare Espolin (1907-1994)
Fylgje1961

Litografi, oppklebet på papp
46,5x62,5
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -61

Nummerert og påtegnet nede t.v.: 69/100 "Vårnatt".
Påtegnet nede på arket: "Hör Broder, hvor langt er til Dag?". ("Nordlands Trompet" av Petter Dass.).

Auksjonert mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Vurdering

Tilslag NOK 26 000