Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 1. juni 2015 kl 20:00

Våre lokaler, Gamle Logen

Weidemann, Jakob (1923-2001)
Såmannen 1965

Olje og tempera på lerret
120x210
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65.

Påtegnet med tittel, datert og signert på baksiden av lerretet: "33. Såmannen. 1965. 120x210 cm. Weidemann.".

UTSTILT:

Festspillutstillingen i Bergen kunstforening 21.05.-13.06.1965, kat.nr. 50, oppført med feil mål 110x220. Henie - Onstad Kunstsenter, Høvikodden "Jakob Weidemann" 10.04-01.06.1975, kat.nr. 65-22, oppført med feil mål 110x220.

Auksjonert mandag 1. juni 2015 kl 20:00

Vurdering
NOK 400 000–600 000

Tilslag NOK 300 000