Heramb, Thore(1916-2014)
Rød figur i blå sofa 1949-50
Olje på lerret
100x81
Signert og datert oppe t.v.: Th. Heramb 49-50
Signert og påtegnet med tittel antagelig av kunstneren på baksiden, på blindrammen: "Th. Heramb "Röd fig. i blå sofa"".
Statens kunstutstilling, Oslo 1950, kat.nr. 61. Kunstnernes hus, Oslo 1951, kat.nr. 2.
Vurdering
Auksjonert mandag 23. november 2015 kl 18:00
Tilslag NOK 140 000