Munch-Auksjonen 2015

Auksjon onsdag 9. desember 2015 kl 15:00

Teatersalen, Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
Nils Onsager

Litografi trykket i svart på middels tynt
Arket: 448x375-377 mm Motivet: 230x202 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch Påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h.: 2 den Tryk

Ca 1935 (?)
Woll 730.

Auksjonert onsdag 9. desember 2015 kl 15:00

Vurdering

Tilslag NOK 22 000

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede grafiske verk, Oslo 2012, kat.nr. 730.

Nils Onsager (1874-1953), norsk jurist med sterk interesse for bildekunst, teater og musikk. S. 449.