Sitter, Inger(1929-2015)
Blått
Olje på lerret
132x98
Signert nede t.h.: Sitter
Signert på baksiden, på blindrammen, to steder: Inger Sitter Malt i 1970.
Vandreutstilling Kunstnernes Hus, Oslo 9.11.-1.12.1974, kat.nr. 3 med tittel: "Blått"; Malmø Museum 19.12.1974- 19.1.1975; Konstnärhuset, Stockholm 15.3.-9.4.1975; Galleri Strømmen, Trondheim 27.4.-16.5.1975; Bergen Kunstforening 5.9.-21.9.1975 og Stavanger Kunstforening 7.11.-23.11.1975.
Vurdering
Auksjonert mandag 30. mai 2016 kl 20:00
Tilslag NOK 160 000