Fokus 1900

Auksjon mandag 30. mai 2016 kl 20:00

Tveter, Kåre (1922-2012)
Mot vinterkveld - Finnskogen

Olje på lerret
105x140
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Påtegnet med tittel på plakett på rammen. Signert, påtegnet med tittel og datert på baksiden, på blindrammen: ""Mot vinterkveld - Finnskogen 1987" Kåre Tveter".
LITTERATUR: Kreditkassens 150 års jubileum. Fragmenter fra en kunstsamling, Oslo 1998, avbildet s. 42 med tittel: "Mot vinterkveld - Finnskogen 1986".

Auksjonert mandag 30. mai 2016 kl 20:00

Vurdering

Tilslag NOK 50 000