Thygesen, Rudolph(1880-1953)
Lesende pike 1920
Olje på lerret
88x79
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 20
Signert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet.
Kunstnernes Hus, Oslo 1937, kat.nr. 37. Kunstnernes Hus, Oslo 16.11-01.12.1957, minneutstilling, kat.nr. 69 med tittel: "Lesende pike".
Vurdering
Auksjonert mandag 30. mai 2016 kl 20:00
Tilslag NOK 40 000