Auksjon mandag 30. mai 2016 kl 20:00
Thygesen, Rudolph(1880-1953)
Lesende pike 1920

Olje på lerret
88x79
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 20

Signert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet.

Kunstnernes Hus, Oslo 1937, kat.nr. 37. Kunstnernes Hus, Oslo 16.11-01.12.1957, minneutstilling, kat.nr. 69 med tittel: "Lesende pike".

Vurdering

Auksjonert mandag 30. mai 2016 kl 20:00

Tilslag NOK 40 000