Sommerauksjon

Auksjon mandag 6. juni 2016 kl 20:00

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)
Landingsbrygge Husvik, Drøbak 1875

Olje på lerret, oppklebet på plate
35x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HFG Husvik Dröbak 24 juli 75

Påtegnet på lapp på baksiden av platen: "Serie IV no. 64 Landungsbrücke, Dröbak Abendsonne. Hans Gude", herunder stemplet: "Nachlass Hans Gude". Lapp på baksiden av platen: "1903. Verein der Kunstfreunde im Preussischen Staate Landungsbrücke, Drö..." (resten avrevet).
Antagelig Haverkamp 636.

Auksjonert mandag 6. juni 2016 kl 20:00

Vurdering
NOK 120 000–150 000

Tilslag NOK 120 000