Sommerauksjon

Auksjon mandag 6. juni 2016 kl 20:00

Schultz, Alexander (1901-1981)
Okseforspann 1957

Olje på lerret
81x100
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: A. Schultz -57

Påtegnet med tittel på plakett på rammen: "Okseforspand".
LITTERATUR: Kreditkassens 150 års jubileum. Fragmenter fra en kunstsamling, Oslo 1998, avbildet s. 39 med tittel: "Okseforspand 1957".

UTSTILT:

Lillehammer kunstmuseum 5.6-12.9.1999, kat.nr. 54.

Auksjonert mandag 6. juni 2016 kl 20:00

Vurdering
NOK 10 000

Tilslag NOK 24 000