Fokus 1900

Auksjon mandag 21. november 2016 kl 18:00

Austad, Magne (1946-2013)
Ettermiddagssol

Olje på lerret
70x110
Signert nede t.h.: Austad

Signert på baksiden av lerretet: Magne Austad. Malt i 1987.

Auksjonert mandag 21. november 2016 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 26 000

LITTERATUR: «Austad, Alf Magne», Stor norske leksikon, Snl.
Inge Gilje: «Minneord over Magne Austad», Haugesunds Avis, 24. august 2013.

Magne Austad var inspirert av 1970-tallets realistiske maleri som bygget på popkunst, fotografisk realisme og surrealisme. Snl.

Han var født i Haugesund, men bodde bare ett år her, før han flyttet til Oslo og Ski. Hele livet var han allikevel sterkt knyttet til «Haugalandet». Utallige billedmotiver i hans kunst har lokal forankring. Gilje.