Olje på lerret
60x75
Signert nede t.v.: Aulie
Signert og datert på baksiden av lerretet: "Reidar Aulie -37. Påtegnet samme sted: "4. Fabrikker".
Kunstnernes Hus, Oslo 1939, kat.nr. 20. Kunstnernes Hus, Oslo 1954, kat.nr. 25. Kunstforeningen København 1964, kat.nr. 60. Retrospektiv utstilling Galleri F15, Moss, Nordjyllands kunstmuseum, Ålborg, Sønderjyllands kunstmuseum, Tønder, Fyns stifts kunstmuseum, Odense, Liljevalchs kunsthall, Stockholm, Göteborgs konstmuseum og Malmö museum, mai 1974 - mai 1975, kat.nr. 43 med tittel: "Spigerverket i sne".
Vurdering