Fokus 1900

Auksjon mandag 21. november 2016 kl 18:00

Pushwagner, Hariton (1940-2018)
Going up (Paranoia)

Akryl på plate
125x92
Signert nede t.h.: Pushwagner

Datert på baksiden av platen: År 1980
Fra serien: "A day in the life of Family Man" ("En dag i familien Manns liv").

Auksjonert mandag 21. november 2016 kl 18:00

Vurdering
NOK 200 000–300 000

LITTERATUR: Wikipedia, med henvisning til artikkel publisert av NRKs kunstanmelder 28. oktober 2009, «Pushwagner vant i retten».

Om billedserien «En dag i familien Manns liv» skriver NRKs kunstanmelder at bildene «skildrer hvordan det fremmedgjorte gjennomsnittsmenneske lever sitt ordinære og meningsfattige liv i ensomhet i byens klaustrofobiske trengsel.»