Auksjon mandag 28. november 2016 kl 18:00

Karlsen, Per Morten (1952-)
Stående figur 1981

Olje på lerret
131x73
Signert og datert nede t.h.: pmk -81

Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden, på blindrammen.

LITTERATUR: Kreditkassens 150 års jubileum. Fragmenter fra en kunstsamling, Oslo 1998, avbildet s. 28 med tittel: "Stående figur 1982".

UTSTILT:

Kunstnerforbundet, Oslo, 21. aug. til 6. sept. 1982, kat.nr. 7.

Auksjonert mandag 28. november 2016 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 15 000