Munch-Auksjonen 2016

Auksjon mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
Teaterprogram: Peer Gynt

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 248x315 mm Motivet: 245x295 mm
Signert i steinen nede t.v.: E Munch

1896
Woll 82.

Laget som program for Lugné-Poës oppsetning av Ibsens "Peer Gynt" i Théâtre de l’Oeuvre i Paris i november 1896.

Auksjonert mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Vurdering
NOK 100 000–150 000 USD 12 000–17 500 EUR 11 000–16 500