Munch-Auksjonen 2016

Auksjon mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
Teaterprogram: Jean Gabriel Borkman

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 281x382 mm Motivet: 210x320 mm
Signert i steinen to steder nede t.h.: E Munch

1897
Woll 108.

Motivet ble utformet som program for Lugné-Poës oppsetning av Ibsens drama "Jean Gabriel Borkman" på Théâtre de l’Oeuvre i Paris i november 1897.

Auksjonert mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Vurdering
NOK 100 000–150 000 USD 12 000–17 500 EUR 11 000–16 500