Auksjon mandag 12. desember 2016 kl 14:00
Kvinnen og bjørnen

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 285-288x277-280 mm Motivet: 198x215 mm
Usignert

Påtegnet nede t.h.: Av serien Alfa og Omega. Av Edvard Munch. Fra Inger Munch 1945.
Påtegnet nede t.v.: Til Ole Tronhuus.

1908-09
Woll 362.

Vurdering
NOK 80 000USD 9 500EUR 8 900

Auksjonert mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Tilslag NOK 80 000

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Enkelte samtrykk med kat. nr. 320 (Gående tiger), 325 (Liggende løvinne), 334 (Ørnehode) som var på samme stein.

Opplag på 15 eksemplarer på japanpapir og ca. 60 eksemplarer på tykt hvitt papir ifølge utst. kat. Blomqvist 1917.

Liknende motiv på tegninger fra ca. 1895 (MM T 1383 og privat eie). Laget i forbindelse med «Alfa og Omega-mappen», men ikke inkludert i denne (jf. kat. nr. 345 (Bjørnen)). S. 268.