Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)
Fra Assisi, Italia 1920

Olje på lerret
49x44
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Rolf Juell-Gleditsch Assissi Italia 1920

Vurdering
NOK 15 000–20 000USD 1 800–2 400EUR 1 600–2 100

Auksjonert torsdag 23. november 2017 kl 18:00

LITTERATUR: Glenny Alfsen: "Rolf Juell Gleditsch", Nkl.

I begynnelsen av 1920-årene var Gleditsch tydelig påvirket av den franske kubismen.