Olje på papir, oppklebet på plate
16x22
Usignert
Datert nede t.h.: d. 23 Juni
Ref. redegjørelse fra Dr. philos. Marit Ingeborg Lange av 16.11.2016, hvor hun argumenterer for at det er holdepunkter for å mene at bildet er malt av Dahl, og at det mest sannsynlig er malt i 1834, da Johan Christian Dahl på en av sine fem reiser til Norge fra sin bopel i Dresden, 23. juni, befant seg ombord på skipet Constitutionen mellom Karmøy og Bergen.
Vurdering
NOK 60 000–80 000USD 7 400–9 900EUR 6 300–8 500