Auksjon mandag 4. desember 2017 kl 18:00
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)
Solnedgang, Hvaler 1896

Olje på lerret, oppklebet på papp
17x30
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen

Datert nede t.v.: 1896
Påtegnet på baksiden av pappen: "Hvalöerne".
Påtegnet på plakett på rammen og to steder på baksiden av rammen: "Solnedgang, Hvaler 1896".

Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 500–3 700EUR 2 100–3 200

Auksjonert mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 65 000