Fokus 1900

Auksjon torsdag 31. mai 2018 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Warhol, Andy (1928-1987)
Mona Lisa (Retrospektiv serie)

Serigrafi
101x70
Stemplet med "the Estate of Andy Warhol" og stemplene til "the Andy Warhol Foundation for the Visual Arts" og nummerert UP48.68 på baksiden.

UTSTILT:

Utstillingshall i Køln: "Andy Warhol Art from Art: Unique screenprints, drawings and collages 1963-86", 1994, nr. 7, illustrert i farger i katalogen s. 26.

PROVENIENS:

The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts, Inc., New York.
Salg ved Christie's New York, 14. november 2001, kat.nr. 185.
Privat eie, London.
Salg ved Christie's London 21. oktober 2011, kat.nr. 261.
Privat eie, Norge.

Auksjonert torsdag 31. mai 2018 kl 18:00

Vurdering
NOK 400 000–600 000 USD 48 700–73 100 EUR 41 900–62 900

Tilslag NOK 400 000

LITTERATUR: Utstillingskatalog, Utstillingshallen i Køln, utgitt av Schellmann: Andy Warhol Art from Art: Unique screenprints, drawings and collages 1963-86, 1994, kat.nr. 7, illustrert i farger s. 26.
Wikipedia.

Andy Warhol var en amerikansk kunstner. Han ble raskt den ledende skikkelsen blant popkunstnerne på 1960-tallet, og regnes i dag som en av de mest betydningsfulle kunstnere fra forrige århundre. Wikipedia.