Fokus 1900

Auksjon torsdag 31. mai 2018 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Under åket(1896)

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 457x341 mm Motivet: 238x216 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 100 000–150 000USD 12 200–18 300EUR 10 500–15 700
Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna 1896(1896)

Litografi trykket i svart på tykt grågrønt papir
Arket: 625x470 mm Motivet: 602x442 mm
Signert og datert nede t.h.: Edvard Munch 1896

NOK 3 000 000–3 500 000USD 365 500–426 500EUR 314 300–366 600
{lot.title}
3
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917(1917)

Fargelitografi
68x76
Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg

NOK 250 000–350 000USD 30 500–42 600EUR 26 200–36 700
Tilslag NOK 320 000
{lot.title}
4
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Barn heiser det norske flagg 1910(1910)

Olje på lerret
133x105
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1910

NOK 200 000–300 000USD 24 400–36 600EUR 21 000–31 400
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
5
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Potteplante i vindu 1924(1924)

Olje på tykt hvitt papir, oppklebet på lerret
55x46
Signert og datert nede t.v: Thv. Erichsen 24.

NOK 80 000–100 000USD 9 700–12 200EUR 8 400–10 500
Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
6
Holbø, Kristen(1869-1953)Elvelandskap 1930(1930)

Olje på lerret
55x65
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 30.

NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 800EUR 1 000–1 600
{lot.title}
7
Holbø, Kristen(1869-1953)Fortun i Sogn 1928(1928)

Olje på lerret
55x65
Signert og datert nede t.v.: K Holbö 28.

NOK 15 000–20 000USD 1 800–2 400EUR 1 600–2 100
{lot.title}
8
Sørensen, Henrik(1882-1962)Grått vær 1916(1916)

Olje på lerret
54x46
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: HS 16

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
9
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Portrett av maleren Georg Backer Berg

Olje på lerret, stiftet opp på plate
39x38
Signert nede t.v.: T. Gjesdal

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
10
Onsager, Søren(1878-1946)Landskap mot høst, Soon 1922(1922)

Olje på lerret
90x72
Signert og datert nede t.v.: Sören Onsager 1922

NOK 20 000–30 000USD 2 400–3 700EUR 2 100–3 100
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
11
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Røisheim 1919(1919)

Olje på lerret
54x72
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. Röisheim. 1919.

NOK 40 000–60 000USD 4 900–7 300EUR 4 200–6 300
Tilslag NOK 115 000
{lot.title}
12
Astrup, Nikolai(1880-1928)Soleienatt(Før 1915)

Fargetresnitt med håndkolorering
36,6x46,9
Signert nede t.v. N. Astrup

NOK 700 000–900 000USD 85 300–109 700EUR 73 300–94 300
Tilslag NOK 700 000
{lot.title}
13
Astrup, Nikolai(1880-1928)Julaften på Sandalstrand(Før 1918)

Tresnitt trykket i svart og lavering på tynt papir
33x50
Signert nede t.v.: N Astrup

NOK 120 000–150 000USD 14 600–18 300EUR 12 600–15 700
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
14
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
15
Kavli, Arne(1878-1970)Høysommer, fra Rønnes

Olje på lerret
45x51
Signert nede t.h.: A. Kavli.

Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
16
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Oppstilling med gule tulipaner i mugge

Olje på lerret
85x92
Signert nede t.h.: O Wold Torne.

NOK 300 000–400 000USD 36 600–48 700EUR 31 400–41 900
{lot.title}
17
Krohg, Per(1889-1965)Vindusvask i Paris 1927(1927)

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1927

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
18
Krohg, Per(1889-1965)Kvinne ved portiere 1931(1931)

Olje på plate
73x60
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg -31

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
19
Wankel, Charlotte(1888-1969)Ved bryggen 1930(1930)

Olje på lerret
88x80
Signert og datert nede t.h.: CW 1930

NOK 300 000USD 36 600EUR 31 400
Tilslag NOK 660 000
{lot.title}
20
Brodersen, Baard(1927-2001)Komposisjon 1951

Olje på lerret
48x36
Signert og datert nede t.v.: Baard Brodersen 51.

NOK 8 000–10 000USD 1 000–1 200EUR 800–1 000
Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
21
Bull, Hjalmar(1884-1961)To figurer(1936)

Olje på lerret
120x102
Signert nede t.v.: HB.

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
22
Riis, Bendik(1911-1988)Julen med gleder, December 1946(1946)

Blyant og pastell på papir, lysmål
31x35
Signert og datert nede t.v.: "tegnet. av. "Herr. Kunstmaleren Bendik. Riis.". "december" "år". 1946"

NOK 12 000–15 000USD 1 500–1 800EUR 1 300–1 600
Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
23
Riis, Bendik(1911-1988) Portrett - Bølgene toner 1942(1942)

Olje på plate
80x65
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 1942

Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
24
Ekeland, Arne(1908-1994)Frigjøringen 1948(1948)

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: Ekeland 48

NOK 60 000–80 000USD 7 300–9 700EUR 6 300–8 400
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
25
Rian, Johs.(1891-1981)Utsikt fra et vindu

Olje på lerret
61x49
Signert nede t.v.: J Rian

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
26
Rian, Johs.(1891-1981)Toilette

Olje på lerret
90x67
Signert nede t.h.: J Rian

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
27
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne i interiør 1931(1931)

Olje på plate
50x44,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: J Rian Paris 1931

Tilslag NOK 410 000
{lot.title}
28
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne ved vindu

Olje på lerret
79x64
Signert nede t.h.: J Rian

{lot.title}
29
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på huntonittplate
65x81
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
30
Weidemann, Jakob(1923-2001)Havneparti 1955(1955)

Olje på lerret
30x39,5
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 55

NOK 30 000–40 000USD 3 700–4 900EUR 3 100–4 200
Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
31
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Det var en gang 1952(1952)

Olje på lerret
112x80
Signert og datert nede t.v.: Erik Harry Johannessen. 1952.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
32
Fjell, Kai(1907-1989)Brudens drøm

Olje på plate
33x24
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
33
Heramb, Thore(1916-2014)Figur 1952(1952)

Olje på lerret
68x53
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 52

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
34
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1954(1954)

Olje på lerret
51x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb -54

{lot.title}
35
Heramb, Thore(1916-2014)Ramtonholmen 1954(1954)

Olje på lerret
50x65
Signert og datert oppe t.v.: Th. Heramb 54

{lot.title}
36
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1949(1949)

Olje på papir, lysmål
38x58
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb. 49

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
37
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1956(1956)

Olje på plate
50x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 56

{lot.title}
38
Durban, Arne(1912-1993)Sittende akt

Bronse
H: 37,5 cm
Signert på plinten: Durban

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
39
Haukeland, Arnold(1920-1983)Byste av liggende baby(1951)

Bronse
H: 14 cm
Signert og datert på den ene armen: -51. AH

{lot.title}
40
Ung, Per(1933-2013)Mor og barn

Bronse
H: 67,5 cm

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
41
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)No 6 - 1957 Fjell(1957)

Olje og metallfolie på lerret
90x116
Signert og datert nede t.h.: a-e Bergman 1957

NOK 150 000–200 000USD 18 300–24 400EUR 15 700–21 000
Tilslag NOK 540 000
{lot.title}
42
Picasso, Pablo(1881-1973)Kvinnehode 1957(1957)

Fargelitografi
65,5x50,5
Signert i blått nede t.v.: Picasso Signert og datert i stenen nede t.h.: Picasso 27.6.57.

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
43
Picasso, Pablo(1881-1973)Figurkomposisjon 1967(1967)

Radering
54x45
Stempelsignert med sort nede t.h.: Picasso Datert i platen speilvendt oppe t.h.: 4.4.67.

NOK 30 000USD 3 700EUR 3 100
{lot.title}
44
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Uten tittel 1966-67(1966-67)

Olje på lerret
165x110
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen -66-67.

NOK 600 000–800 000USD 73 100–97 500EUR 62 900–83 800
Tilslag NOK 600 000
{lot.title}
45
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Bevegelse i rom

Olje på lerret
140x180
Signert nede t.v.: Gunnar S.

{lot.title}
46
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blomster på Ringsveen 1978(1978)

Olje på lerret
70x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 78

NOK 100 000USD 12 200EUR 10 500
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
47
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blomst i sne 1976(1976)

Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 76

NOK 150 000USD 18 300EUR 15 700
Tilslag NOK 190 000
{lot.title}
48
Weidemann, Jakob(1923-2001)Epletreet blomstrer 1967(1967)

Olje på lerret
200x147
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 67

NOK 400 000–600 000USD 48 700–73 100EUR 41 900–62 900
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
49
Advocaat, Gunnvor(1912-1997)Gult 1974(1974)

Olje på lerret
95x105
Signert og datert nede t.v.: Advocaat 74

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
50
Heramb, Thore(1916-2014)Til minne 1987-97(1987-97)

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede nede t.v.: Th. Heramb -87-97

NOK 50 000–70 000USD 6 100–8 500EUR 5 200–7 300
{lot.title}
51
Kleiva, Per(1933-2017)Egget 1968(1968)

Serigrafi, lysmål
69x61 Arket: 70x62
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
52
Kleiva, Per(1933-2017)Amerikanske sommarfuglar 1971(1971)

Serigrafi
96,6x71,8
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -71

Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
53
Groth, Jan(1938-)Komposisjon 1984(1984)

Kullstift på papir
62x87
Signert og datert nede t.v: Groth 1984

{lot.title}
54
Groth, Jan(1938-)Komposisjon 1988(1988)

Kullstift på hvit kartong
62x88
Signert og datert med blyant nede t.v.: Groth 1988

{lot.title}
55
Warhol, Andy(1928-1987)Mona Lisa (Retrospektiv serie)(Ca. 1978-80)

Serigrafi
101x70
Stemplet med "the Estate of Andy Warhol" og stemplene til "the Andy Warhol Foundation for the Visual Arts" og nummerert UP48.68 på baksiden.

Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
56
Tveter, Kåre(1922-2012)Vinterregn(1998)

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Tilslag NOK 19 000
{lot.title}
57
Jenssen, Olav Christopher(1954-)Colle Umberto No. 192-194 1988(1988)

Olje på skjellakk-impregnert papir
16,5x26,5
3 stk. 1 av 3 signert nede t.v.: Olav Christopher, og datert nede t.h.: 1988

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
58
Nupen, Kjell(1955-2014)Krukke 1990(1990)

Høybrent steingods
H: 89 cm
Signert og datert på siden oppe: K. Nupen 90

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
59
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon (2004)

Olje på lerret
65x54
Signert nede t.v.: Sitter

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
60
Sitter, Inger(1929-2015)Truende (2004)

Olje på lerret
162x130
Signert nede t.h.: Sitter

NOK 180 000–220 000USD 21 900–26 800EUR 18 900–23 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her