Gjesdal, Thoralf(1903-1963)
Portrett av maleren Georg Backer Berg
Olje på lerret, stiftet opp på plate
39x38
Signert nede t.v.: T. Gjesdal
Signert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av platen: "Thoralf Gjesdal Stavanger Portrett-skisse". "Portrett-skisse" er overstrøket og istedet står det "Mannshode". Portrettskissen og mannshode er av Stavanger-maleren Georg Backer Berg (1900-1980).
Vurdering
NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 800EUR 1 000–1 600
Auksjonert torsdag 31. mai 2018 kl 18:00
Tilslag NOK 15 000