Auksjon torsdag 31. mai 2018 kl 18:00
Jenssen, Olav Christopher(1954-)
Colle Umberto No. 192-194 1988

Olje på skjellakk-impregnert papir
16,5x26,5
3 stk. 1 av 3 signert nede t.v.: Olav Christopher, og datert nede t.h.: 1988

De to som ikke er signert og datert på forsiden, er signert og datert på baksiden av innrammingen: "Olav Christopher Berlin 1988".

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 700–4 900EUR 3 100–4 200

Auksjonert torsdag 31. mai 2018 kl 18:00

Tilslag NOK 28 000

«Jeg vet/husker at papirene ble vetet, sammenkrøllet,
noe ble vasket i vaskemaskinen og tørket,
strukket og noen ble også strøket med strykejern -
papirene ble så dynket i schellakk.

Denne behandlingen var en del en større papirvesen-undersøkelse -
motivene var påbegynt i Colle Umberto i Umbrien og ble som hele betegnet
Colle Umberto 1988.»

Takk til Olav Christopher Jenssen for opplysninger om bildene.