Fokus 1900

Auksjon torsdag 31. mai 2018 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Riis, Bendik (1911-1988)
Portrett - Bølgene toner 1942

Olje på plate
80x65
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 1942

Portrett av Anton Solgård.
Signert, datert og påtegnet med tittel på baksiden av platen, samt signert og påtegnet, noe utydelig, samme sted: "maleri: Portrett - "Bölgene toner". Bendik Riis september 1942.
tonens blå skaper ord:/avslört farvens brune -/Stemningen bysser havets blå/og kysser stranden selv/Håpet synger mot menneske og dyr/opad og utad -/ fjærne horisonter/nærmer seg min fantasi/... bölgehvisk til meg -/om litt döden/øinenes glans toner i håp/og .../men dog ++++++/Bendik Riis".

Auksjonert torsdag 31. mai 2018 kl 18:00

Vurdering
NOK 20 000–30 000 USD 2 400–3 700 EUR 2 100–3 100

Tilslag NOK 24 000