Auksjon torsdag 31. mai 2018 kl 18:00
Riis, Bendik(1911-1988)
Julen med gleder, December 1946

Blyant og pastell på papir, lysmål
31x35
Signert og datert nede t.v.: "tegnet. av. "Herr. Kunstmaleren Bendik. Riis.". "december" "år". 1946"

Påtegnet med noter opp på arket og tekst nede på arket: Julen med gleder og fest stemning og jublende toner. Solstrålers lys stjernenes sølvglimt i evighets soner. Norge Norge, snehvite strålende fædrene land i fred. Juletrær smykket av stjerne krystaller og lys i skog og hus.

Vurdering
NOK 12 000–15 000USD 1 500–1 800EUR 1 300–1 600

Auksjonert torsdag 31. mai 2018 kl 18:00

Tilslag NOK 35 000