Auksjon torsdag 31. mai 2018 kl 18:00
Blomst i sne 1976

Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 76

Signert, datert og påtegnet med tittel og mål av kunstneren på baksiden av lerretet: "Blomst i snee 100x100 cm. Weidemann 76."

Vurdering
NOK 150 000USD 18 300EUR 15 700

Auksjonert torsdag 31. mai 2018 kl 18:00

Tilslag NOK 190 000

Nkl.no.

Jakob Weidemanns ekspressive, lyrisk-abstrakte formspråk er tydelig i et bilde som dette. Bildets tilknytning til et sett motiv i naturen, er også her klargjort med det han har skrevet bakpå lerretet: "Blomst i sne". De tidligste av disse bildene har ganske kraftige farger, mens han senere arbeidet med pasteller, de skimrer ofte i lyse farger iblandet mye hvitt. Et maleri inspirert av de første blomster som stikker hodet opp av sneen, vil uvegerlig, som dette, være malt med mye hvitt.