Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 11. juni 2018 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Peterssen, Eilif (1852-1928)
Fra Sele, Jæren 1889

Olje på lerret
28x38
Signert og datert nede t.v.: EP 89

Påtegnet med tittel på baksiden av lerretet: "Sele Jæderen".
Kokkin 296.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1936 kat.nr. 58, med tittel: "Fra Jæren. Måneskinn".

PROVENIENS:

General Rye, Oslo.

Auksjonert mandag 11. juni 2018 kl 18:00

Vurdering
NOK 10 000–15 000 USD 1 200–1 900 EUR 1 000–1 600

Tilslag NOK 10 000