Peterssen, Eilif(1852-1928)
Fra Sele, Jæren 1889
Olje på lerret
28x38
Signert og datert nede t.v.: EP 89
Påtegnet med tittel på baksiden av lerretet: "Sele Jæderen".
Kokkin 296.
Kunstnernes Hus, Oslo 1936 kat.nr. 58, med tittel: "Fra Jæren. Måneskinn".
Proveniens:
General Rye, Oslo.
Vurdering
NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 900EUR 1 000–1 600
Auksjonert mandag 11. juni 2018 kl 18:00
Tilslag NOK 10 000