Katalog
Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 11. juni 2018 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Visning 4.-11. juni.
Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Katalog

{lot.title}
1
Sundt-Hansen, Carl(1841-1907)Lesende pike i interiør 1880(1880)

Olje på lerret
38,5x31
Signert og datert nede t.h.: Carl Hansen 1880

NOK 300 000–400 000USD 37 300–49 700EUR 31 100–41 500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
2
Tidemand, Adolph(1814-1876)Thora 1874(1874)

Olje på lerret
18x18
Signert, datert og påtegnet med modellens navn nede t.v.: Thora Trave..d.. (?) Gulsvig 74 A Tidemand.

NOK 80 000–100 000USD 9 900–12 400EUR 8 300–10 400
Gi forhåndsbud
{lot.title}
3
Tidemand, Adolph(1814-1876)Fiskeren og hans datter 1864(1864)

Olje på papir, oppklebet på lerret
34x42
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand 1864

NOK 1 000 000–1 500 000USD 124 300–186 500EUR 103 700–155 500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
4
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Folkeliv i Sørfjorden, Hardanger 1860(1860)

Olje på lerret
59x84
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg. 1860.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
5
Hansteen, Asta(1824-1908)Oscarshall(1854)

Olje på papir, oppklebet på plate
26,5x31,5
Usignert

NOK 12 000–15 000USD 1 500–1 900EUR 1 200–1 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
6
Henrichsen, Frederik Carsten(1824-1897)Fredriksberg slott, Danmark 1855(1855)

Olje på lerret
36,5x55
Signert og datert nede t.h.: FCH 1855

Gi forhåndsbud
{lot.title}
7
Bøe, Frants(1820-1891)Oppstilling med blomster

Olje på plate
25,5x32,5
Usignert

NOK 20 000–30 000USD 2 500–3 700EUR 2 100–3 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
8
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1888(1888)

Olje på lerret
48x82
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1888.

NOK 40 000–60 000USD 5 000–7 500EUR 4 100–6 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
9
Askevold, Anders(1834-1900)Barn, okse og kuer 1861(1861)

Olje på lerret
47x63
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold Df. 1861.

NOK 60 000–80 000USD 7 500–9 900EUR 6 200–8 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
10
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Morgen ved Ny-Hellesund 1895(1895)

Olje på lerret
52x87
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen. 1895.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
11
Dahl, Hans Andreas(1881-1919)Fjordlandskap med folkeliv

Olje på lerret
64x76
Signert nede t.h.: Hans Andreas Dahl

Gi forhåndsbud
{lot.title}
12
Dahl, Hans(1849-1937)En aftenstund

Olje på lerret
57,5x82
Signert nede t.v.: Hans- Dahl.

NOK 50 000–70 000USD 6 200–8 700EUR 5 200–7 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
13
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Fra Jæren 1881(1881)

Olje på lerret
50x76
Signert og datert nede t.v.: N. Ulfsten -81.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
14
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Reine i Lofoten 1880(1880)

Olje på lerret
60x96
Signert og datert nede t.v.: A Normann Dsf 80

Gi forhåndsbud
{lot.title}
15
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fredrikke Gram og datteren Nicoline i hagen på Ask(1879)

Olje på lerret, oppklebet på plate
23,5x29,5
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
16
Krohg, Christian(1852-1925)Vår, maleren Karl Nordström(1882)

Olje på lerret
43x50
Signert nede t.h.: C Krohg

NOK 180 000–220 000USD 22 400–27 300EUR 18 700–22 800
Gi forhåndsbud
{lot.title}
17
Skredsvig, Christian(1854-1924)Landskap med kyr og gjeterjente 1882(1882)

Olje på mahogniplate
23x33,5
Signert og datert nede t.v.: Christian Skredsvig. 1882

Gi forhåndsbud
{lot.title}
18
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fattig kunstner(Ca. 1880)

Blyant på gulhvitt papir
22x23
Signert nede t.h.: TK.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
19
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Langebraata 1897(1897)

Olje på lerret
68x91
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1897.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
20
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Kjætten på Dovre

Olje på plate
82x56
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen.

NOK 100 000–150 000USD 12 400–18 600EUR 10 400–15 500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
21
Kittelsen, Theodor(1857-1914)En sommerdag(1900)

Olje på lerret
46x128
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
22
Sinding, Otto(1842-1909)Folkeliv på landevei 1889(1889)

Olje på lerret
65x102
Signert og datert nede t.h.: Otto Sinding München 1889-

Gi forhåndsbud
{lot.title}
23
Bølling, Sigrid(1852-1917)Fatiguée. Bondekone fra Normandie 1888(1888)

Olje på lerret
114x79
Signert og datert nede t.v.: S. Bölling. 1888.

NOK 150 000–200 000USD 18 600–24 900EUR 15 500–20 700
Gi forhåndsbud
{lot.title}
24
Skredsvig, Christian(1854-1924)Hvilende hest, aftenlys

Olje på lerret
66x81
Signert nede t.v.: Chr Skredsvig.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
25
Munthe, Gerhard(1849-1929)På vei med hest og vogn 1888(1888)

Olje på lerret
79,5x64
Signert og datert nede t.v.: Gerh. Munthe. 1888.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
26
Prins, Eugen(1865-1947)Elegi II(1894)

Olje på lerret
71x64
Signert, stedsbestemt, datert og påtegnet med tittel på baksiden av lerretet: "Elegi. V. Udde 1894. Eugen."

NOK 400 000–600 000USD 49 700–74 600EUR 41 500–62 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
27
Krohg, Christian(1852-1925)Gjennom vinduet

Olje på plate
54x46
Dobbeltsignert nede t.v. og t.h.: C Krohg

Gi forhåndsbud
{lot.title}
28
Krohg, Christian(1852-1925)Madonna

Olje på plate
54,5x45,5
Signert nede t.h.: C. Krohg

NOK 200 000–300 000USD 24 900–37 300EUR 20 700–31 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
29
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av Anders Nielsen, Grimstad(1890)

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: C. Krohg

Gi forhåndsbud
{lot.title}
30
Krohg, Christian(1852-1925)Fortøyningsring i jern

Olje på plate
45x53,5
Signert nede t.v.: C Krohg

Gi forhåndsbud
{lot.title}
31
Krohg, Christian(1852-1925)Kvinneportrett 1901(1901)

Olje på lerret
46x38
Signert og datert nede t.v.: C Krohg -01

NOK 20 000–25 000USD 2 500–3 100EUR 2 100–2 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
32
Krohg, Christian(1852-1925)Marie Krohg i profil(1892)

Olje på lerret
47x38
Signert nede t.h.: C. Krohg

NOK 35 000–40 000USD 4 400–5 000EUR 3 600–4 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
33
Bergslien, Nils(1853-1928)Interiør med folkeliv

Olje på lerret
90x65
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
34
Gløersen, Jakob(1852-1912)Skogssti med folkeliv 1896(1896)

Olje på lerret
115x98
Signert og datert nede t.v.: I. Glöersen 1896

NOK 50 000USD 6 200EUR 5 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
35
Akersloot-Berg, Betzy(1850-1922)Fra Seinen

Olje på lerret
24x32
Signert nede t.h.: Betsy Akersloot-Berg

NOK 8 000–10 000USD 1 000–1 200EUR 800–1 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
36
Müller, Morten(1828-1911)Fra Vossevangen 1862(1862)

Olje på lerret
42x58
Signert nede t.h.: Morten - Müller

NOK 7 000–9 000USD 900–1 100EUR 700–900
Gi forhåndsbud
{lot.title}
37
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Sele, Jæren 1889(1889)

Olje på lerret
28x38
Signert og datert nede t.v.: EP 89

NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 900EUR 1 000–1 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
38
Skari, Edvard(1839-1903)Norske kyst 1902(1902)

Olje på lerret
79x127
Signert og datert nede t.h.: Edvr. Skari 1902.

NOK 30 000–40 000USD 3 700–5 000EUR 3 100–4 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
39
Hansteen, Nils(1855-1912)På kysten 1890(1890)

Olje på lerret
72x120
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 90

NOK 15 000–20 000USD 1 900–2 500EUR 1 600–2 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
40
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute mellom klipper 1923(1923)

Olje på lerret
33x48
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 23.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
41
Hauge, Marie(1864-1931)Lekende barn 1893(1893)

Olje på lerret
60x85
Signert og datert nede t.h.: M. H 93

Gi forhåndsbud
{lot.title}
42
Ulving, Even(1863-1952)Dame i interiør

Olje på lerret
74x101
Signert nede t.v.: E Ulving

NOK 30 000–50 000USD 3 700–6 200EUR 3 100–5 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
43
Sømme, Jacob(1862-1940)Strikkende kone 1890(1890)

Olje på lerret
60x40
Signert og datert nede t.h.: Jacob Sömme 1890

Gi forhåndsbud
{lot.title}
44
Madeline, Paul(1863-1920)Sittende kone

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: P Madeline

Gi forhåndsbud
{lot.title}
45
Dahl, Cecilie(1858-1943)To kvinner og katt i interiør

Olje på lerret
54x46
Signert nede t.h.: C Dahl.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
46
Heyerdahl, Catharine(1861-1952)Lesende gutt 1891(1891)

Pastell på lerret
47x59
Signert og datert nede t.h.: Cathr. Heyerdahl 1891.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
47
Dinet, Etienne Alphonse(1861-1929)Gårdsrom med kone som feier

Olje på lerret
33x56
Signert nede t.h.: E. Dinet

Gi forhåndsbud
{lot.title}
48
Mühlig, Hugo(1854-1929)Åkerlandskap med to kvinner og hest

Olje på plate
17x27,5
Signert nede t.h.: Hugo Mühlig

Gi forhåndsbud
{lot.title}
49
Vigeland, Gustav(1869-1943)Sinnataggen

Bronse med gulbrun patina
H: 35 cm

Gi forhåndsbud
{lot.title}
50
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Ærfugl ved Skroven, Reine fyrhus Lofoten(1905)

Olje på lerret
68x60
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Gi forhåndsbud
{lot.title}
51
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fuglefjell, Røst(1895)

Pastell på papir, oppklebet på papp
71x51,5
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Gi forhåndsbud
{lot.title}
52
Keyser, Ragnhild(1889-1943)Landskap med hus

Olje på lerret
57,5x48
Signert nede t.h.: R Keyser

Gi forhåndsbud
{lot.title}
53
Gjemre, Per(1864-1928)Robåt på strand 1905(1905)

Olje på lerret
26x47
Signert og datert nede t.h.: P Gjemre 1905

NOK 5 000–7 000USD 600–900EUR 500–700
Gi forhåndsbud
{lot.title}
54
Gjemre, Per(1864-1928)Fra Kvalbein, Jæren 1919

Olje på lerret
72x132
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1919

NOK 6 000USD 700EUR 600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
55
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fjellandskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: EW

Gi forhåndsbud
{lot.title}
56
Langberg, Juliane(1856-1930)Gartner vanner potteplanter 1912(1912)

Olje på lerret
38x27
Signert og datert nede t.h.: J. Langberg 1912

NOK 6 000–8 000USD 700–1 000EUR 600–800
Gi forhåndsbud
{lot.title}
57
Grande, Severin(1869-1934)Sittende akt 1915(1915)

Olje på lerret
60X50
Signert og datert nede t.h.: S Grande -15

Gi forhåndsbud
{lot.title}
58
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster i vase 1916(1916)

Olje på lerret
86x75
Signert og datert nede t.v.: A- Kavli - 16

Gi forhåndsbud
{lot.title}
59
Laureng, Theodor(1879-1929)Grønt landskap 1899(1899)

Olje på lerret
41x72
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Theodor Laureng Juli 99

Gi forhåndsbud
{lot.title}
60
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap 1924(1924)

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 24.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
61
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap nr. 2 1933(1933)

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: .Thorvald Erichsen 33.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
62
Sørensen, Henrik(1882-1962)Ettermiddag ved Holmsbu

Olje på mahogniplate
38x46
Signert nede t.h: HS

Gi forhåndsbud
{lot.title}
63
Sørensen, Henrik(1882-1962)Ane(1952)

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: HS

Gi forhåndsbud
{lot.title}
64
Enger, Erling(1899-1990)Landskap med løvtrær

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h: Erling Enger.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
65
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap 1954(1954)

Olje på plate
27x35
Signert og datert nede t.h: EE -54.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
66
Kihle, Harald(1905-1997)Vått vær, Smørklepp(1956)

Olje på plate
28x35
Signert nede t.h.: HK

Gi forhåndsbud
{lot.title}
67
Kihle, Harald(1905-1997)Hverdag i Hakadal 1954(1954)

Olje på plate
28x35
Signert og datert nede t.v.: H Kihle 54

Gi forhåndsbud
{lot.title}
68
Heramb, Thore(1916-2014)Hellestø 1993(1993)

Olje på lerret
75x110
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 93

NOK 70 000USD 8 700EUR 7 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
69
Heramb, Thore(1916-2014)Trestammer 1989(1989)

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 89

Gi forhåndsbud
{lot.title}
70
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1980(1980)

Gouache på papir
Arket: 25x38 Lysmål: 24x37
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80

Gi forhåndsbud
{lot.title}
71
Heramb, Thore(1916-2014)Sent på året 1975(1975)

Olje på lerret
39x56
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 75

Gi forhåndsbud
{lot.title}
72
Vinjum, Johannes(1930-1991)Kystlandskap

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Vinjum

Gi forhåndsbud
{lot.title}
73
Hoff, Tor(1925-1976)Sittende akt 1954(1954)

Blandingsteknikk på papir, lysmål
85x59
Signert og noe utydelig datert oppe t.h.: Tor Hoff -54

Gi forhåndsbud
{lot.title}
74
Revold, Axel(1887-1962)Landsby ved Karnak(1930)

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Revold

Gi forhåndsbud
{lot.title}
75
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Badende I

Olje på plate
91x122
Signert nede t.v.: RK

Gi forhåndsbud
{lot.title}
76
Astrup, Nikolai(1880-1928)Stilisert blomst

Blyant på kladdepapir med linjer
11,5x9
Signert nede på midten: N. A.

NOK 1 500–2 500USD 200–300EUR 200–300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
77
Astrup, Nikolai(1880-1928)Svaner

Lavering på tynt gulhvitt papir
10,5x12-12,5
Usignert

NOK 2 500–3 500USD 300–400EUR 300–400
Gi forhåndsbud
{lot.title}
78
Astrup, Nikolai(1880-1928)Vær og hare

Kullstift på tykt beige papir
14,3x22,5
Usignert

NOK 2 000–3 000USD 200–400EUR 200–300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
79
Astrup, Nikolai(1880-1928)Avtegning av portaler I

Blyant på tykt gulhvitt papir
14,3X23
Usignert

NOK 4 000–5 000USD 500–600EUR 400–500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
80
Astrup, Nikolai(1880-1928)Avtegning av portaler II

Blyant på tykt gulhvitt papir
14,3X23
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
81
Astrup, Nikolai(1880-1928)Avtegning av portaler III

Blyant på tykt gulhvitt papir
14,3X23
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
82
Astrup, Nikolai(1880-1928)Blåveis Slutnings-vignett

Penn på tynt gulhvitt papir
13,3x12,4
Usignert

NOK 3 000–4 000USD 400–500EUR 300–400
Gi forhåndsbud
{lot.title}
83
Astrup, Nikolai(1880-1928)Liljekonvall Kapittel vignett

Blyant og penn på tynt gulhvitt papir
10,5x14
Usignert

NOK 2 500USD 300EUR 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
84
Astrup, Nikolai(1880-1928)Broderiblomst

Blyant på tykt gulhvitt papir
21x17,3-17,5
Signert nede t.h.: N. A.

NOK 2 500USD 300EUR 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
85
Astrup, Nikolai(1880-1928)Stoler, skisser

9,5-15x8,5-17,5
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
86
Astrup, Nikolai(1880-1928)Landskaps-skisse

Kullstift på tykt beige papir
14,2x23
Usignert

NOK 2 500USD 300EUR 300
Gi forhåndsbud
{lot.title}
87
Astrup, Nikolai(1880-1928)Jølsterkone i veven

Penn og akvarell på tykt gulhvitt papir
17,5x14,7-16
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
88
Skredsvig, Christian(1854-1924)Tiur i grantopp

Pastell på papir, lysmål
22x27
Signert nede t.h.: CS.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
89
Haukeland, Arnold(1920-1983)Nordavinden 1980(1980)

Syrefast stål på plint av tre
Høyde med plint: 33,5 cm
Signert og datert på baksiden av skulpturen nede: Haukeland -80

Gi forhåndsbud
{lot.title}
90
Dahl Teng, KariPike med vannkanne 1990(1990)

Bronse
H: 23,5 cm
Signert og datert på plinten: Kari Dahl Teng 90

NOK 1 000–1 500USD 100–200EUR 100–200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
91
Berg, Hans Johan Frederik(1813-1874)En Pifferaro, Trieste 1850(1850)

Blandingsteknikk på papir
18x12,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HJF. Berg Trieste 1850

NOK 4 000–6 000USD 500–700EUR 400–600
Gi forhåndsbud
{lot.title}
92
Egedius, Halfdan(1877-1899)Landskap 1892(1892)

Tusj
29x21,7 Lysmål: 26,5x20
Signert og datert nede t.v.: H. Egedius. 92.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
93
Deberitz, Per(1880-1945)Halvakt

Pastell på papir
62x46
Signert og datert oppe t.h.: Peder Deberitz 13 Mai

NOK 3 000–5 000USD 400–600EUR 300–500
Gi forhåndsbud
{lot.title}
94
Larsen, Tulla(1867-1942)Portrett av Arne Kavli

Radering, lysmål
25x18
Signert i platen nede t.v. og t.h.: TL

Gi forhåndsbud
{lot.title}
95
Karsten, Ludvig(1876-1926)Akt

Tresnitt, lysmål
33x21,5
Signert og påtegnet nede t.h.: L Karsten sculp.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
96
Riis, Bendik(1911-1988)Mannshode 1942(1942)

Blyant på papir, lysmål
35x26
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis September 1942

Gi forhåndsbud
{lot.title}
97
Heramb, Thore(1916-2014)Kvinnefigur 1947(1947)

Blyant på papir, lysmål
26x20
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 47

Gi forhåndsbud
{lot.title}
98
Heramb, Thore(1916-2014)Ung kvinne 1948(1948)

Blyant på papir, lysmål
24x16,5
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 48

Gi forhåndsbud
{lot.title}
99
Rian, Johs.(1891-1981)To hus i landskap 1941(1941)

Fargetresnitt
42x51
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1941

Gi forhåndsbud
{lot.title}
100
Rian, Johs.(1891-1981)Akt i interiør 1948(1948)

Akvarell på papir
26,5x19
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1948

Gi forhåndsbud
{lot.title}
101
Rian, Johs.(1891-1981)Marinegast med trekkspill

Akvarell på papir, lysmål
26,5x26
Signert nede t.v.: J Rian

Gi forhåndsbud
{lot.title}
102
Savio, John(1902-1938)Sjalusi

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
35,5x22,5
Signert nede t.h.: John Savio

Gi forhåndsbud
{lot.title}
103
Savio, John(1902-1938)Alene (Okto)

Tresnitt
26x32,5 Lysmål: 25x32
Signert nede t.h.: John Savio

Gi forhåndsbud
104
Utgår
Gi forhåndsbud
{lot.title}
105
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Radering, lysmål
63x46
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
106
Gullvåg, Håkon(1959-)Figurkomposisjon(1993)

Olje på lerret
75x65
Signert nede t.v.: Gullvåg

Gi forhåndsbud
{lot.title}
107
Gullvåg, Håkon(1959-)Komposisjon med figurer

Litografi, lysmål
84x61,5
Signert nede t.h.: Håkon Gullvåg

Gi forhåndsbud
{lot.title}
108
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Mot Lofoten(1978)

Serigrafi, lysmål
53x39
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -

Gi forhåndsbud
{lot.title}
109
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Solregn 1987(1987)

Litografi med håndlaveringer, lysmål
43x34,5
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -87

Gi forhåndsbud
{lot.title}
110
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Marja med barn på ryggen(1972)

Serigrafi med håndlaveringer, lysmål
28x18,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
111
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sløying(1974)

Serigrafi, lysmål
24,5x15

Gi forhåndsbud
{lot.title}
112
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Per Anders(1955)

Serigrafi, lysmål
41x29

Gi forhåndsbud
{lot.title}
113
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Ungbirken(1965)

Serigrafi
39,5x27,5 Lysmål: 31x20,5

Gi forhåndsbud
{lot.title}
114
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Vinterdag 1987(1987)

Litografi, lysmål
46x56,5

Gi forhåndsbud
{lot.title}
115
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Grenselandet(1980)

64x77

Gi forhåndsbud
{lot.title}
116
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sommernatt(1980)

Litografi, lysmål
39x53

Gi forhåndsbud
{lot.title}
117
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Tre juksafiskere(1985)

52x40,5

Gi forhåndsbud
{lot.title}
118
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Peder på Røsthavet(1955)

Litografi, lysmål
51x66
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -55

NOK 30 000USD 3 700EUR 3 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
119
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hesten hviler(1958)

Tresnitt, lysmål
23x31
Signert nede t.h.: L. Eikaas

Gi forhåndsbud
{lot.title}
120
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
72x89,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
121
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1969(1969)

Serigrafi, lysmål
57,5x49
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69

Gi forhåndsbud
{lot.title}
122
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Karmel

Serigrafi, lysmål
54x43
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
123
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1972(1972)

Serigrafi
78x57,5 Motivet: 63x4765x48
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -72.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
124
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Røde fjær

Serigrafi, lysmål
67x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
125

Serigrafi, lysmål
58,5x58,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
126
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon(1961)

Litografi
50x49,5
Signert nede t.h.: Appel

Gi forhåndsbud
{lot.title}
127
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi med håndkolorering, lysmål
43x57
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 10 000–12 000USD 1 200–1 500EUR 1 000–1 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
128
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Litografi, lysmål
60x43
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Gi forhåndsbud
{lot.title}
129
Kleiva, Per(1933-2017)Ask og Embla 1991(1991)

Serigrafi, lysmål
52x52
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -91

Gi forhåndsbud
{lot.title}
130
Nerdrum, Odd(1944-)Følgesvenn

Litografi, lysmål
43x33
Signert nede på midten: Nerdrum

Gi forhåndsbud
{lot.title}
131
Vasarely, Victor(1908-1997)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
104x67,5
Signert nede t.h.: Vasarely

Gi forhåndsbud
{lot.title}
132
Widerberg, Frans(1934-2017)Kvinne i landskap(1999)

Litografi, lysmål
62x82
Signert nede t.v.: Frans

Gi forhåndsbud
{lot.title}
133
Widerberg, Frans(1934-2017)Sol

Litografi, lysmål
42x62
Signert nede t.v.: Frans

NOK 10 000USD 1 200EUR 1 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
134
Jørgensen, Knut(1937-1991)Godaften mitt navn er Edvard Munch 1974(1974)

Radering, lysmål
61x81
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1974

Gi forhåndsbud
{lot.title}
135
Moore, Henry(1898-1986)Liggende figurer

Litografi
37,5x48,5
Signert nede t.h.: Moore

Gi forhåndsbud
{lot.title}
136
Moore, Henry(1898-1986)Sittende figur

Litografi
46x56,5
Signert nede t.h.: Moore

Gi forhåndsbud
{lot.title}
137

Litografi
65x50
Signert nede t.h.: Moore

Gi forhåndsbud

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her