Olje på lerret
38,5x31
Signert og datert nede t.h.: Carl Hansen 1880
NOK 300 000–400 000USD 37 300–49 700EUR 31 100–41 500
Olje på lerret
38,5x31
Olje på lerret
18x18
Signert, datert og påtegnet med modellens navn nede t.v.: Thora Trave..d.. (?) Gulsvig 74 A Tidemand.
Olje på papir, oppklebet på lerret
34x42
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand 1864
Olje på lerret
59x84
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg. 1860.
Olje på papir, oppklebet på plate
26,5x31,5
Usignert
Olje på lerret
36,5x55
Signert og datert nede t.h.: FCH 1855
Olje på plate
25,5x32,5
Usignert
Olje på lerret
48x82
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1888.
Olje på lerret
47x63
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold Df. 1861.
Olje på lerret
52x87
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen. 1895.
Olje på lerret
64x76
Signert nede t.h.: Hans Andreas Dahl
Olje på lerret
57,5x82
Signert nede t.v.: Hans- Dahl.
Olje på lerret
50x76
Signert og datert nede t.v.: N. Ulfsten -81.
Olje på lerret
60x96
Signert og datert nede t.v.: A Normann Dsf 80
Olje på lerret, oppklebet på plate
23,5x29,5
Usignert
Olje på lerret
43x50
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på mahogniplate
23x33,5
Signert og datert nede t.v.: Christian Skredsvig. 1882
Blyant på gulhvitt papir
22x23
Signert nede t.h.: TK.
Olje på lerret
68x91
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1897.
Olje på plate
82x56
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen.
Olje på lerret
46x128
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.
Olje på lerret
65x102
Signert og datert nede t.h.: Otto Sinding München 1889-
Olje på lerret
114x79
Signert og datert nede t.v.: S. Bölling. 1888.
Olje på lerret
66x81
Signert nede t.v.: Chr Skredsvig.
Olje på lerret
79,5x64
Signert og datert nede t.v.: Gerh. Munthe. 1888.
Olje på lerret
71x64
Signert, stedsbestemt, datert og påtegnet med tittel på baksiden av lerretet: "Elegi. V. Udde 1894. Eugen."
Olje på plate
54x46
Dobbeltsignert nede t.v. og t.h.: C Krohg
Olje på plate
54,5x45,5
Signert nede t.h.: C. Krohg
Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: C. Krohg
Olje på plate
45x53,5
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på lerret
46x38
Signert og datert nede t.v.: C Krohg -01
Olje på lerret
47x38
Signert nede t.h.: C. Krohg
Olje på lerret
90x65
Usignert
Olje på lerret
115x98
Signert og datert nede t.v.: I. Glöersen 1896
Olje på lerret
24x32
Signert nede t.h.: Betsy Akersloot-Berg
Olje på lerret
42x58
Signert nede t.h.: Morten - Müller
Olje på lerret
28x38
Signert og datert nede t.v.: EP 89
Olje på lerret
79x127
Signert og datert nede t.h.: Edvr. Skari 1902.
Olje på lerret
72x120
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 90
Olje på lerret
33x48
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 23.
Olje på lerret
60x85
Signert og datert nede t.h.: M. H 93
Olje på lerret
74x101
Signert nede t.v.: E Ulving
Olje på lerret
60x40
Signert og datert nede t.h.: Jacob Sömme 1890
Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: P Madeline
Olje på lerret
54x46
Signert nede t.h.: C Dahl.
Pastell på lerret
47x59
Signert og datert nede t.h.: Cathr. Heyerdahl 1891.
Olje på lerret
33x56
Signert nede t.h.: E. Dinet
Olje på plate
17x27,5
Signert nede t.h.: Hugo Mühlig
Bronse med gulbrun patina
H: 35 cm
Olje på lerret
68x60
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Pastell på papir, oppklebet på papp
71x51,5
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
57,5x48
Signert nede t.h.: R Keyser
Olje på lerret
26x47
Signert og datert nede t.h.: P Gjemre 1905
Olje på lerret
72x132
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1919
Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: EW
Olje på lerret
38x27
Signert og datert nede t.h.: J. Langberg 1912
Olje på lerret
60X50
Signert og datert nede t.h.: S Grande -15
Olje på lerret
86x75
Signert og datert nede t.v.: A- Kavli - 16
Olje på lerret
41x72
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Theodor Laureng Juli 99
Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 24.
Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: .Thorvald Erichsen 33.
Olje på mahogniplate
38x46
Signert nede t.h: HS
Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: HS
Olje på plate
38x46
Signert nede t.h: Erling Enger.
Olje på plate
27x35
Signert og datert nede t.h: EE -54.
Olje på plate
28x35
Signert nede t.h.: HK
Olje på plate
28x35
Signert og datert nede t.v.: H Kihle 54
Olje på lerret
75x110
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 93
Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 89
Gouache på papir
Arket: 25x38 Lysmål: 24x37
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80
Olje på lerret
39x56
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 75
Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Vinjum
Blandingsteknikk på papir, lysmål
85x59
Signert og noe utydelig datert oppe t.h.: Tor Hoff -54
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Revold
Olje på plate
91x122
Signert nede t.v.: RK
Blyant på kladdepapir med linjer
11,5x9
Signert nede på midten: N. A.
Lavering på tynt gulhvitt papir
10,5x12-12,5
Usignert
Kullstift på tykt beige papir
14,3x22,5
Usignert
Blyant på tykt gulhvitt papir
14,3X23
Usignert
Blyant på tykt gulhvitt papir
14,3X23
Usignert
Blyant på tykt gulhvitt papir
14,3X23
Usignert
Penn på tynt gulhvitt papir
13,3x12,4
Usignert
Blyant og penn på tynt gulhvitt papir
10,5x14
Usignert
Blyant på tykt gulhvitt papir
21x17,3-17,5
Signert nede t.h.: N. A.
9,5-15x8,5-17,5
Usignert
Kullstift på tykt beige papir
14,2x23
Usignert
Penn og akvarell på tykt gulhvitt papir
17,5x14,7-16
Usignert
Pastell på papir, lysmål
22x27
Signert nede t.h.: CS.
Syrefast stål på plint av tre
Høyde med plint: 33,5 cm
Signert og datert på baksiden av skulpturen nede: Haukeland -80
Bronse
H: 23,5 cm
Signert og datert på plinten: Kari Dahl Teng 90
Blandingsteknikk på papir
18x12,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HJF. Berg Trieste 1850
Tusj
29x21,7 Lysmål: 26,5x20
Signert og datert nede t.v.: H. Egedius. 92.
Pastell på papir
62x46
Signert og datert oppe t.h.: Peder Deberitz 13 Mai
Radering, lysmål
25x18
Signert i platen nede t.v. og t.h.: TL
Tresnitt, lysmål
33x21,5
Signert og påtegnet nede t.h.: L Karsten sculp.
Blyant på papir, lysmål
35x26
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis September 1942
Blyant på papir, lysmål
26x20
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 47
Blyant på papir, lysmål
24x16,5
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 48
Fargetresnitt
42x51
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1941
Akvarell på papir
26,5x19
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1948
Akvarell på papir, lysmål
26,5x26
Signert nede t.v.: J Rian
Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
35,5x22,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt
26x32,5 Lysmål: 25x32
Signert nede t.h.: John Savio
Radering, lysmål
63x46
Signert nede t.h.: K. Nupen.
Olje på lerret
75x65
Signert nede t.v.: Gullvåg
Litografi, lysmål
84x61,5
Signert nede t.h.: Håkon Gullvåg
Serigrafi, lysmål
53x39
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -
Litografi med håndlaveringer, lysmål
43x34,5
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -87
Serigrafi med håndlaveringer, lysmål
28x18,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.
Serigrafi, lysmål
24,5x15
Serigrafi, lysmål
41x29
Serigrafi
39,5x27,5 Lysmål: 31x20,5
Litografi, lysmål
46x56,5
64x77
Litografi, lysmål
39x53
52x40,5
Litografi, lysmål
51x66
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -55
Tresnitt, lysmål
23x31
Signert nede t.h.: L. Eikaas
Serigrafi, lysmål
72x89,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
57,5x49
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69
Serigrafi, lysmål
54x43
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
78x57,5 Motivet: 63x4765x48
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -72.
Serigrafi, lysmål
67x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
58,5x58,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Litografi
50x49,5
Signert nede t.h.: Appel
Litografi med håndkolorering, lysmål
43x57
Signert nede t.h.: Weidemann
Litografi, lysmål
60x43
Signert nede t.h.: Inger Sitter
Serigrafi, lysmål
52x52
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -91
Litografi, lysmål
43x33
Signert nede på midten: Nerdrum
Serigrafi, lysmål
104x67,5
Signert nede t.h.: Vasarely
Litografi, lysmål
62x82
Signert nede t.v.: Frans
Litografi, lysmål
42x62
Signert nede t.v.: Frans
Radering, lysmål
61x81
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1974
Litografi
37,5x48,5
Signert nede t.h.: Moore
Litografi
46x56,5
Signert nede t.h.: Moore
Litografi
65x50
Signert nede t.h.: Moore