Olje på huntonittplate
65x81
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 900–7 300EUR 4 200–6 300
Auksjonert torsdag 31. mai 2018 kl 18:00
Tilslag NOK 52 000
Olje på huntonittplate
65x81
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering
LITTERATUR: Wikipedia.
Jacob Weidemann hadde en separatutstilling i Blomqvist i Oslo i 1946, som ble et kunstnerisk gjennombrudd.
Karakteristisk er hans abstrakte, ekspresjonistiske malerier med naturen som inspirasjonskilde. Etter en del eksperimentering med forskjellige stilarter på 1940- og 50-tallet slo Weidemann endelig rot i noe som kan kalles en ekspressiv, lyrisk-abstrakt kunst med naturen som inspirasjonskilde og utgangspunkt.