Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 11. juni 2018 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Revold, Axel (1887-1962)
Landsby ved Karnak

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Revold

Signert på baksiden, på blindrammen: "Revold". Påtegnet med tittel samme sted.

UTSTILT:

Kunstnerforbundet, Oslo 1964, kat.nr. 29.

Auksjonert mandag 11. juni 2018 kl 18:00

Vurdering
NOK 15 000–20 000 USD 1 900–2 500 EUR 1 600–2 100

Tilslag NOK 11 000

LITTERATUR: Nkl.no.

Axel Revold reiste på en tur til Egypt i 1930. Et av disse bildene blir i Nkl betegnet som "koloristisk fint og behersket". To malerier av Revold med motiv fra Egypt befinner seg i Nasjonalmuseet, Nasjonalgalleriet.