Krohg, Christian(1852-1925)
Dameportrett
Olje på lerret
42x35
Signert nede t.h.: C Krohg
Påtegnet på baksiden: Tilhørt Harry Fett's samling
Vurdering
NOK 30 000
Auksjonert torsdag 25. mai 2000 kl 20:00
Tilslag NOK 38 000
Olje på lerret
42x35
Signert nede t.h.: C Krohg
Vurdering
NOK 30 000
Man vet ikke, eller kanskje heller: ikke ennå, hvem den portretterte kvinnen er. Christian Krohg har malt mange portretter og i sin senere karriere arbeidet han ofte med selve figuren som her, satt opp mot en nøytral bakgrunn.