Auksjon torsdag 25. mai 2000 kl 20:00
Krohg, Christian(1852-1925)
Dameportrett

Olje på lerret
42x35
Signert nede t.h.: C Krohg

Påtegnet på baksiden: Tilhørt Harry Fett's samling

Vurdering
NOK 30 000

Auksjonert torsdag 25. mai 2000 kl 20:00

Tilslag NOK 38 000

Man vet ikke, eller kanskje heller: ikke ennå, hvem den portretterte kvinnen er. Christian Krohg har malt mange portretter og i sin senere karriere arbeidet han ofte med selve figuren som her, satt opp mot en nøytral bakgrunn.