Deberitz, Per(1880-1945)
Fra Paris 1924
Olje på lerret
38x45
Signert og datert nede t.h.: P. D. 24.
Vurdering
NOK 9 000–15 000
Auksjonert torsdag 22. november 2018 kl 18:00
Tilslag NOK 9 000
Olje på lerret
38x45
Vurdering
NOK 9 000–15 000
LITTERATUR: Nkl.no.
Marit Werenskiold skriver blant annet i Norsk kunstnerleksikon om Per Deberitz:
Deberitz har i sin kunst dokumentert seg som en fin og kresen kolorist. Hans forholdsvis begrensede produksjon og noe stereotype malemåte har imidlertid gjort at han har spilt en mindre fremtredende rolle innen norsk kunsthistorie enn de andre sentrale Matisse-elevene.