Auksjon torsdag 22. november 2018 kl 18:00
Deberitz, Per(1880-1945)
Fra Paris 1924

Olje på lerret
38x45
Signert og datert nede t.h.: P. D. 24.

Vurdering
NOK 9 000–15 000

Auksjonert torsdag 22. november 2018 kl 18:00

Tilslag NOK 9 000

LITTERATUR: Nkl.no.

Marit Werenskiold skriver blant annet i Norsk kunstnerleksikon om Per Deberitz:

Deberitz har i sin kunst dokumentert seg som en fin og kresen kolorist. Hans forholdsvis begrensede produksjon og noe stereotype malemåte har imidlertid gjort at han har spilt en mindre fremtredende rolle innen norsk kunsthistorie enn de andre sentrale Matisse-elevene.