Grev Wedels Moderne og Klassiske Auksjon

Auksjon mandag 3. desember 2018 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Visning 26. november - 3. desember.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Krohg, Christian (1852-1925)
Nissen og katten

Olje på plate
18,5x23,5
Signert nede t.v.: C Krohg-

Signert og påtegnet av kunstneren på baksiden av platen: "Dette Billede er malet af mig i Karlsruhe 1873 og foræret til Prof. Hans Gude som Juleklap. 30/4 -17 Christian Krohg." Også påtegnet samme sted: "752."

Christian Krohg reiste i 1873 til Gude i Karlsruhe, hvor Gude var professor ved akademiet, for å begynne utdannelsen som maler, etter at han hadde bestått juridikum i Kristiania, slik hans far hadde ønsket før det var snakk om å kunne gå inn for maleryrket.

Auksjonert mandag 3. desember 2018 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 21 000