Auksjon mandag 3. desember 2018 kl 18:00
Krohg, Christian(1852-1925)
Nissen og katten

Olje på plate
18,5x23,5
Signert nede t.v.: C Krohg-

Signert og påtegnet av kunstneren på baksiden av platen: "Dette Billede er malet af mig i Karlsruhe 1873 og foræret til Prof. Hans Gude som Juleklap. 30/4 -17 Christian Krohg." Også påtegnet samme sted: "752."

Christian Krohg reiste i 1873 til Gude i Karlsruhe, hvor Gude var professor ved akademiet, for å begynne utdannelsen som maler, etter at han hadde bestått juridikum i Kristiania, slik hans far hadde ønsket før det var snakk om å kunne gå inn for maleryrket.

Vurdering

Auksjonert mandag 3. desember 2018 kl 18:00

Tilslag NOK 21 000