Katalog
Munch-Auksjonen 2018

Auksjon onsdag 12. desember 2018 kl 19:30

i våre lokaler

Munch, Edvard (1863-1944)
Løsrivelse II

Litografi trykket i blått på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 541-543x718-722 mm Motivet: 425x640 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Påtegnet med blyant nede t.v.:"I Ekely den 24/10 1916".

1896
Woll 78 c I.

Kommer for salg onsdag 12. desember 2018 kl 19:30

Vurdering
NOK 750 000 USD 88 200 EUR 77 200

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Arne Eggum: Edvard Munch Livsfrisen fra maleri til grafikk. Kjærlighet Angst Død, Oslo 1990.

Edvard Munch skrev et konsentrat av flere tidligere tekster til et eksemplar av Løsrivelse II:

"Da du forlod mei over havet
var det som ennu fine
traade forenede os
det sled som i et sår."
S. 93.