Innlevering pågår
Munch-Auksjonen 2018

Auksjon onsdag 12. desember 2018 kl 18:00

i våre lokaler

Munch, Edvard (1863-1944)
Kvinne i måneskinn. Stemmen

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
Arket: 320-328x163-168 mm Motivet: 251x93 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1898
Woll 129 a).
Trykket av Lassally antagelig etter 1906.

PROVENIENS:

Walther Halvorsen.

Kommer for salg onsdag 12. desember 2018 kl 18:00

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch 1895 første år som grafiker, utstillingskatalog Munch-museet, Oslo 1995, under kat.nr. 45: "Stemmen", tegning, 415x500, hvor kunstneren under bildet har skrevet med blyant det som står herunder, s. 74.

"Dine øine ere store som den halve himmel når du står nær mig og håret dit har guldstøv og munden ser jeg ikke - ser blot at du smiler."