Katalog
Munch-Auksjonen 2018

Auksjon onsdag 12. desember 2018 kl 19:30

i våre lokaler

Munch, Edvard (1863-1944)
Bondepike

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 695x495 mm Motivet: 560x435 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1920
Woll 660.

Kommer for salg onsdag 12. desember 2018 kl 19:30

Vurdering
NOK 50 000 USD 5 900 EUR 5 100

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede grafiske verk, Oslo 2012, kat.nr. 660.

Dette litografiet har hatt andre titler: "Leende kvinne med utslått hår" og "Leende bondepike". S. 411.