Katalog
Munch-Auksjonen 2018

Auksjon onsdag 12. desember 2018 kl 19:30

i våre lokaler

Munch, Edvard (1863-1944)
Ung Gatepike

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 502-505x376-379 mm Motivet: 455x310 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch
Påtegnet med blyant av kunstneren nede t.h.: Strasse madchen

1919-20
Woll 633.

Kommer for salg onsdag 12. desember 2018 kl 19:30

Vurdering
NOK 60 000–80 000 USD 7 100–9 400 EUR 6 200–8 200

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede grafiske verk, Oslo 2012, kat.nr. 633.

Schiefler (Sch. nr. 475) kalte litografiet "Mädchen von Skagen", og denne tittelen har seinere blitt den vanligste. Tittelen beror trolig på en feillesning av "Strassen-" som er blitt til "Skagen-". S. 399.