Krohg, Per(1889-1965)
Konstruksjon med to figurer 1919
Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1919
Påtegnet med tittel: "Construction" og signert på baksiden. Også påtegnet: "Til Ragnhild 1955 Per Krohg" på baksiden.
Gallerie E. Druet, Paris 1919, kat.nr. 27.
Bergen Kunstforening 1920, kat.nr. 5.
Kunstnerforbundet 1961, kat.nr. 7
Kunstnernes hus, Oslo 1966, kat.nr. 13.
Kunstnernes hus, Oslo 1989, kat.nr. 58, avbildet side 47.
Vurdering
Auksjonert torsdag 10. juni 1999 kl 18:00
Tilslag NOK 110 000