Olje på plate
39x48
Signert og datert nede t.v.: Kunstmaler Bendik Riis 42 April
Signert, datert og påtegnet på baksiden av platen: "Til Minne/om kunst/og Samfund/Til min farvehandler/Chr. Engebretsen/La farvene Synge/i toner fler/La strenger/og fioliners brus/klinge harmonisk/Vellstemt og skjönt/i farvenes hus.
hör ekko fra skovenes harper/se farver i löv og gresset/hvil dig ved killen/her har de gamle messet/Spenn gampenes bisler av gull og söll/hör lurene klinge over vang/farvenes Sang.
Bendik Riis april 1942".
Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 5 000–7 500EUR 4 400–6 700