Fargelitografi
Arket: 65x72,5 Motivet: 52x60
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917 Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg.
NOK 300 000–400 000USD 37 500–50 000EUR 33 300–44 400
Fargelitografi
Arket: 65x72,5 Motivet: 52x60
Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 420x539 mm Motivet: 300x414 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch
Påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h. (under passepartout): avant lettre
Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 802x573 mm Motivet: 690x460 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch
Olje på lerret
59x51
Signert nede t.v.: Helene Gundersen
Olje på plate
39x26
Signert nede t.v.: P. Krohg
Olje på lerret
66x86
Signert og datert nede t.v.: Krantz 29
Olje på lerret
107x110
Signert nede t.v.: A - Kavli -
Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: A - Kavli
Olje på lerret, oppklebet på plate
38x46
Signert nede t.h.: A- Kavli
Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A- Kavli
Olje på lerret
116x89
Signert, datert og stedsbestemt oppe t.h.: Carl v Hanno Paris 33
Olje på lerret
124x109
Signert nede t.v.: HB.
Olje på lerret
90x70
Signert nede t.v.: Arne Ekeland.
Olje på plate
46x55
Dobbeltsignert nede t.v.: Ekeland
Olje på plate
50x70
Signert og datert nede t.h.: Olav Strømme -41.
Olje på plate
51x94
Signert og datert nede t.h.: Olav Strømme -41
Olje på lerret
52,5x47,5
Påtegnet med dedikasjon og signert nede t.v.: Til Erling - Weidemann
Olje på plate
79,5x65
Signert og datert nede t.v.: Weidemann -45
Barndomsvenn av Weidemann fra Steinkjer. De var også sammen i Sverige under krigen i årene 1944 til 1945.
Olje på lerret
97x111
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Olje på plate
71x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Olje på lerret
80x70
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Olje på lerret
81x91
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 42
Blandingsteknikk på papir, lysmål
61x48
Signert nede på midten: Kunstmaleren Bendik Riis Datert nede t.v.: Tegnet 1958
Olje på plate
34x47
Signert nede på midten: Bendik Riis
Datert nede t.v.: mai 1950
Olje på plate
39x48
Signert og datert nede t.v.: Kunstmaler Bendik Riis 42 April
Olje på lerret
65x80
Signert og datert nede t.h.: J. Fr. Michelet -52
Olje på lerret
63x85
Signert og datert nede t.h.: Jørleif Uthaug 1956
Olje på plate
60x49,5
Signert nede t.h.: Else Hagen
Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.v.: Lars Tiller -55
Olje og metallfolie på plate
30x34
Signert og datert nede t.h.: AEB 1957.
Catalogue raisonné Fondationhartungbergman, arkivnummer: AEB954.
Olje og metallfolie på lerret
38x55
Signert og datert nede t.h.: AEB 1959
Catalogue raisonné Fondationhartungbergman, arkivnummer: AEB357.
Fargelitografi
Arket: 65,5x50,5
Signert i blått nede t.v.: Picasso Signert og datert i platen nede t.h.: Picasso 28.6.57.
Arket: 65,5x50,4 cm Motivet: 64,3x49,5 cm
Signert med svart blyant nede t.h.: Picasso
Fargelinoliumssnitt
Arket: 62x75 Motivet: 53x64
Signert med brunsvart fargepenn nede t.h.: Picasso
Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 32,5x49,5
Signert med rød blyant nede t.v.: Picasso
Olje på huntonitt-plate
30x58
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 61.
Bronse
H: 130 cm
Signert på plinten: Kleppan
Bronse
H: 130 cm. H: Festeanordning i messing loddet på: 7 cm. Total H: 137 cm.
Signert på plinten: PS
Bronse
H: 121 cm
Usignert
64x51
Signert nede t.v.: Gunnar S.
Akryl og aluminiumsmaling på fiberplate
80x80
Signert på verso: Per Kleiva
Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.v.: Jens Johannessen 71.
Olje på lerret
85x105
Signert nede t.h.: Unni Lund
Olje på lerret
61x50
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 86
Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 89
Olje på plate
125x116
Signert og datert på verso: Bjørn Ransve 1981
Olje på lerret
110x110
Signert og datert på verso: Bjørn Ransve 1998
Olje på lerret
70x190
Signert og datert på verso: Bjørn Ransve 2012
Serigrafi trykket i mange farger på Lenox Museum Board
Arket: 101,6x81,3
Usignert
Olje på lerret
129x100
Signert og datert på verso: Per Kirkeby Berlin 1982
Akvarell på papir
57x76
Signert nede t.h.: FW
Serigrafi
200x199
Signert nede t.v.: Frans
Olje på lerret
125x125
Signert nede t.h.: Gullvåg
Olje på lerret
160x150
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -99
Olje på lerret
145x85
Signert nede t.v.: Nielsen
Olje på lerret
85x150
Signert nede t.h.: Kåre Tveter
Olje og tempera på lerret
162x200
Signert og datert nede t.h.: Irma Salo Jæger -02
Olje på lerret
100x120
Signert og datert nede t.h.: K. Blom 06
Silver gelatin print
120x150
Signert og datert på verso: Dag Alveng 2015
C-print på aluminium
150x187
Signert og datert på verso: Dag Alveng 2008