Auksjon tirsdag 28. mai 2019 kl 18:00
Riis, Bendik(1911-1988)
Vinteren 1950

Olje på plate
34x47
Signert nede på midten: Bendik Riis
Datert nede t.v.: mai 1950

Signert, datert og påtegnet med tittel m.m.m. på verso:

"D. M Wallentin/Bakke/Kasse: 19/DD. pr. Halden/
ligst tilsend/lmalerartikler - /er - malerplater - pensler./
: Herr Kunstmaleren/Bendik Riis/1950./
for pengene for Billeder -/kjöpes - mat og m.m./for Familien./
Kunst =/ Rettighed./
Kunstmaleriets/titel = "Vinteren"/Værdi: Kr. 100.../
ufullendt symphoni./
Orig. Verdi:/Kr. 1200.../
Assurance=/Verdi:/Kr. 1795...".

Vurdering
NOK 30 000USD 3 800EUR 3 300

Auksjonert tirsdag 28. mai 2019 kl 18:00

Tilslag NOK 30 000