Auksjon tirsdag 28. mai 2019 kl 18:00
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)
Petite Montagne 1957

Olje og metallfolie på plate
30x34
Signert og datert nede t.h.: AEB 1957.
Catalogue raisonné Fondationhartungbergman, arkivnummer: AEB954.

Påtegnet med tittel av kunstneren på verso: "Petite "Montagne"". Påtegnet samme sted med dedikasjon: "Til Inger og Carl fra Anna-Eva julen 1957". Inger og Carl er Inger Sitter og Carl Nesjar.

Proveniens:

Inger Sitter og Carl Nesjar.

Vurdering
NOK 180 000–200 000USD 22 500–25 000EUR 20 000–22 200

Auksjonert tirsdag 28. mai 2019 kl 18:00

Tilslag NOK 180 000