Fokus 1900

Auksjon tirsdag 28. mai 2019 kl 18:00

Gamle Logen, Strangersalen

Visning 4. - 16. mai.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Weidemann, Jakob (1923-2001)
Portrett av Erling Edolf Eliassen 1945

Olje på plate
79,5x65
Signert og datert nede t.v.: Weidemann -45
Barndomsvenn av Weidemann fra Steinkjer. De var også sammen i Sverige under krigen i årene 1944 til 1945.

Erling Edolf Eliassen var en barndomsvenn av Weidemann fra Steinkjer. De var også sammen i Sverige under krigen i årene 1944 til 1945.

Auksjonert tirsdag 28. mai 2019 kl 18:00

Vurdering
NOK 40 000–60 000 USD 5 000–7 500 EUR 4 400–6 700

Tilslag NOK 30 000