Klassisk

Auksjon tirsdag 28. mai 2019 kl 19:30

Gamle Logen, Strangersalen

Visning 21. - 28. mai.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Munthe, Gerhard (1849-1929)
Elvelandskap med folkeliv 1878

Olje på lerret
60x132
Signert og datert nede t.v.: Gerh. Munthe München -1878.

Påtegnet med blyant på baksiden, på blindrammen: " Th Kittelsen". (Skrevet av Kittelsen, akkurat lik skrift som hans signatur). Maleriet skal ha vært en gave til Theodor Kittelsen. Ref. maleriet av Theodor Kittelsen: Selvportrett i atelieret fra 1880, hvor dette maleriet av Munthe henger i bakgrunnen, se kat.nr. 9. I 1879 var både Munthe og Kittelsen i München.

UTSTILT:

Th Kittelsens Lauvlia 2001.
Th Kittelsens Lauvlia, "Alvelek" 2005.
Th Kittelsens Lauvlia, "Kittelsens trolske verden" 2006.

PROVENIENS:

Theodor Kittelsen.

Auksjonert tirsdag 28. mai 2019 kl 19:30

Vurdering
NOK 200 000–300 000 USD 25 000–37 500 EUR 22 200–33 300