Klassisk

Auksjon tirsdag 28. mai 2019 kl 19:30

Gamle Logen, Strangersalen

Visning 21. - 28. mai.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Angivelig/Attributed to Dahl, Johan Christian(1788-1857)Dresden i måneskinn(Ca. 1838)

Olje på lerret
20x35,5
Usignert

NOK 50 000–70 000USD 6 300–8 800EUR 5 600–7 800
Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
2
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Christianiafjorden 1857(1857)

Olje på lerret
76,5x119
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1857

NOK 500 000–700 000USD 62 500–87 500EUR 55 600–77 800
Tilslag NOK 550 000
{lot.title}
3
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Kvinner ved bredden av Chiemsee 1867(1867)

Olje på lerret, oppklebet på plate
25x45
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HFG Chiemsee 21 Aug 67

NOK 70 000–90 000USD 8 800–11 300EUR 7 800–10 000
{lot.title}
4
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Kystlandskap med folkeliv, måneskinn 1867(1867)

Olje på lerret
27x42
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1867

NOK 30 000–40 000USD 3 800–5 000EUR 3 300–4 400
Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
5
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Seilskuter i måneskinn 1865(1865)

Olje på lerret
55x82
Signert nede t.v.: J: Bennetter. Datert nede t.h.: 1/9 65

{lot.title}
6
Munthe, Gerhard(1849-1929)Potetopptaking ved Mjøsa 1877(1877)

Olje på lerret
75x147
Signert og datert nede t.h.: Gerh. Munthe 1877.

NOK 300 000–400 000USD 37 500–50 000EUR 33 300–44 400
Tilslag NOK 290 000
{lot.title}
7
Ender, Axel(1853-1920)Sittende ung mann 1872(1872)

Olje på lerret
83x55
Signert og datert nede t.v.: Ender 72.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
8
Munthe, Gerhard(1849-1929)Elvelandskap med folkeliv 1878(1878)

Olje på lerret
60x132
Signert og datert nede t.v.: Gerh. Munthe München -1878.

NOK 200 000–300 000USD 25 000–37 500EUR 22 200–33 300
{lot.title}
9
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Selvportrett i atelieret 1880(1880)

Olje på lerret
53x44
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. München 1880.

Tilslag NOK 520 000
{lot.title}
10
Werenskiold, Erik(1855-1938)En forloren sønn 1879

Olje på mahogniplate
36x47
Signert og datert nede t.h.: E. Werenskiold. 79.

NOK 800 000USD 100 000EUR 88 900
{lot.title}
11
Thaulow, Frits(1847-1906)To hester og vogn i landsbygate

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

NOK 150 000–200 000USD 18 800–25 000EUR 16 700–22 200
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
12
Skredsvig, Christian(1854-1924)Høstlandskap med kvinne og kornåker(Ca. 1890)

Olje på lerret
111x68
Signert nede t.v.: Chr. Skredsvig.

NOK 200 000–250 000USD 25 000–31 300EUR 22 200–27 800
Tilslag NOK 360 000
{lot.title}
13
Strøm, Halfdan(1863-1949)Hos mor 1889(1889)

Olje på lerret
100x72
Signert og datert nede t.h.: Halfdan Ström 89.

Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
14
Troyon, Constantin(1810-1865)Elvelandskap med kyr

Olje på lerret
69x105
Signert nede t.v.: C. Troyon.

NOK 40 000–60 000USD 5 000–7 500EUR 4 400–6 700
{lot.title}
15
Hardy, Heywood(1842-1933)En fin fangst

Olje på lerret
66x102
Signert nede t.h.: Heywood Hardy.

NOK 250 000USD 31 300EUR 27 800
{lot.title}
16
Egedius, Halfdan(1877-1899)Natt på havnen 1892(1892)

Penn på middels tykt papir
Arket: 16x11
Signert nede t.v.: Halfdan Egedius.

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
17
Ender, Axel(1853-1920)Til seters

Olje på mahogniplate
45x55
Signert nede t.h.: Axel Ender.

NOK 100 000–150 000USD 12 500–18 800EUR 11 100–16 700
Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
18
Ender, Axel(1853-1920)Sledefart

Olje på lerret
60x124

Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
19
Askevold, Anders(1834-1900)Bøling ved vanningsstedet 1896(1896)

45x73
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold Ddf. 1896

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
20
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Bjerketrær ved stranden, Åsgårdstrand

Olje på lerret
110x80
Signert nede t.h.: Heyerdahl

NOK 120 000–160 000USD 15 000–20 000EUR 13 300–17 800
Tilslag NOK 230 000
{lot.title}
21
Krohg, Christian(1852-1925)Mor og barn(Påbegynt 1883)

Olje på lerret
117x142,5
Signert nede t.h.: C. Krohg

{lot.title}
22
Skredsvig, Christian(1854-1924)Jørgen Moe på fisketur I 1896(1896)

Olje på lerret
50x63
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Skredsvig. Eggedal. 96.

Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
23
Krohg, Christian(1852-1925)Kvinne med sigarett

Olje på lerret
69x53
Signert nede t.h.: C. K.

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
24
Galien-Laloue, Eugene(1854-1941)Place de la Concorde, Paris

Akvarell på papir, lysmål
18x30,5
Signert nede t.v.: E Galien-Laloue.

{lot.title}
25
Galien-Laloue, Eugene(1854-1941)Triumfbuen, Paris

Akvarell på papir, lysmål
18x30,5

{lot.title}
26
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Dale i Sunnfjord 1866(1866)

Olje på papir, oppklebet på papp
40x63
Signert og datert nede t.h.: A. Askevold. 1866.

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
27
Holck, Julius(1845-1911)Fra Fiskebryggen i Bergen 1891(1891)

Olje på lerret
66,5x38
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Julius Holck Bergen 91

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
28
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved klippekyst 1927(1927)

Olje på lerret
36x69
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1927

NOK 20 000–30 000USD 2 500–3 800EUR 2 200–3 300
Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
29
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)En losskøyte går ut 1887(1887)

Olje på lerret
94x161
Signert og datert nede t.v.: W Barth 87.

NOK 80 000–100 000USD 10 000–12 500EUR 8 900–11 100
Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
30
Wentzel, Gustav(1859-1927)Akende gutt, Asker 1892(1892)

Olje på plate
34x53
Signert og datert nede t.h.: G. Wentzel 92.

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
31
Wentzel, Gustav(1859-1927)Rimfrost 1889(1889)

Olje på lerret
60x75
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: G. Wentzel. 89 (?)

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
32
Wentzel, Gustav(1859-1927)Kornnek ved tregrind, Asker 1900(1900)

Olje på lerret
45x90
Signert og datert nede t.h.: Gustav Wentzel 1900

{lot.title}
33
Wentzel, Gustav(1859-1927)Vinterlandskap fra Asker 1910(1910)

Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.h.: G. Wentzel. 10.

Tilslag NOK 94 000
{lot.title}
34
Wentzel, Gustav(1859-1927)Jente ved seterbu i fjellandskap, Nord-Gudbrandsdalen

Olje på lerret
100x130
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
35
Rusti, Frida Hoeck(1861-1963)Portrett av Arne Garborg(Ca. 1906)

41,5x31,5
Signert oppe t.h.: Frida Rusti.

Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
36
Werenskiold, Erik(1855-1938)Høylasset 1932(1932)

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.h.: EW -32

Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
37
Bloch, Andreas(1860-1917)Strandparti med lekende gutt 1886(1886)

Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.v.: A. Bloch 86

NOK 20 000–25 000USD 2 500–3 100EUR 2 200–2 800
Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
38
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med seilbåter

Olje på lerret
51x73
Signert nede t.v.: Th Holmboe

NOK 20 000USD 2 500EUR 2 200
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
39
Sinding, Stephan(1846-1922)To mennesker(1889)

Bronse
H: 25 cm
Signert på plinten: Stephan Sinding.

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
40
Dahl, Hans(1849-1937)Midtveis på fjorden

Olje på lerret
66x100
Signert nede t.v.: Hans Dahl. Berlin.

Tilslag NOK 260 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her