Klassisk

Auksjon tirsdag 28. mai 2019 kl 19:30

Gamle Logen, Strangersalen

Visning 21. - 28. mai.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Skredsvig, Christian (1854-1924)
Jørgen Moe på fisketur I 1896

Olje på lerret
50x63
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Skredsvig. Eggedal. 96.

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Skredsvigs billede forestiller Jørgen Moe's sønn professor Ingebright Moltke Moe".
FSS375.

Auksjonert tirsdag 28. mai 2019 kl 19:30

Vurdering
NOK 100 000–150 000 USD 12 500–18 800 EUR 11 100–16 700

Tilslag NOK 90 000

LITTERATUR: Wikipedia.no.

Her har Jørgen Moes sønn blitt brukt som modell for sin far, som døde i 1882.