Auksjon tirsdag 28. mai 2019 kl 19:30
Skredsvig, Christian(1854-1924)
Jørgen Moe på fisketur I 1896

Olje på lerret
50x63
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Skredsvig. Eggedal. 96.

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Skredsvigs billede forestiller Jørgen Moe's sønn professor Ingebright Moltke Moe".
FSS375.

Vurdering
NOK 100 000–150 000USD 12 500–18 800EUR 11 100–16 700

Auksjonert tirsdag 28. mai 2019 kl 19:30

Tilslag NOK 90 000

LITTERATUR: Wikipedia.no.

Her har Jørgen Moes sønn blitt brukt som modell for sin far, som døde i 1882.