Katalog
Munch-Auksjonen 2019

Auksjon onsdag 27. november 2019 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning 09. - 17. november.

Munch, Edvard (1863-1944)
Gatearbeidere

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 494x653 mm Motivet: 440x600 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1920
Woll 648.

Kommer for salg onsdag 27. november 2019 kl 18:00

Vurdering
NOK 40 000–60 000 USD 4 300–6 500 EUR 3 900–5 800

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch - Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Samme motiv i to malerier (privat eie, Woll 1360 og MM M 718, Woll 1683). Motivet ble innpasset som sidefelt i Munchs store komposisjon med "Arbeidere i snø" (jf. kat. nr. 389 og 414) som midtfelt, utført som utkast til dekorasjon for Oslo Rådhus 1927-33 (MM M 917, Woll 1685). S. 405.